Фортепіанна творчість Сергія Борткевича в сучасній виконавській практиці: концерт № 3 для фортепіано з оркестром «Per aspera ad astra»

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2022

ORCID

DOI

Науковий ступінь

Рівень дисертації

Шифр та назва спеціальності

Рада захисту

Установа захисту

Науковий керівник

Члени комітету

Видавець

Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського

Анотація

Творчість видатного харків’янина – концертного піаніста, композитора і музичного педагога Сергія Едуардовича Борткевича (1877–1952) ще донедавна являла собою одну з маловідомих сторінок української музичної культури ХХ сторіччя. В український музичний простір творчість С. Борткевича наново увійшла на початку 2000-х завдяки диригентові Миколі Сукачу - очільнику чернігівського оркестра «Філармонія». Враховуючи, що наявні дослідження фортепіанної музики майстра не охоплюють повною мірою саме виконавський аспект його творчості, задля вироблення (формалізацї) підходів до художньо достовірного та коректного прочитання музичних ідей, релевантних його стильовій специфіці, пропоноване дослідження сфокусоване саме на виконавському аспекті фортепіанних творів С. Борткевича, що і становить його актуальність.

Опис

Ключові слова

українські композитори, харківські композитори, викнавство на фортепіано

Бібліографічний опис

Мусаєва А. Б. Фортепіанна творчість Сергія Борткевича в сучасній виконавській практиці: концерт № 3 для фортепіано з оркестром «Per aspera ad astra» : магіст. робота / Мусаєва Анна Баширівна ; наук. кер. Ягодзинська Ірина Олександрівна. - Харків, 2022. - 60 с.