KhNUAR

KhNUAR - Kharkiv National University of Arts Repository

Вітаємо!

Ласкаво просимо до Електронного архіву Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського!

Репозитарій (KhNUAR ) наповнюється науковими та навчально-методичними матеріалами, роботами здобувачів вищої освіти (за умови наявності рецензії наукового керівника) та іншими документами, створеними співробітниками університету.

Розміщуйте свої публікації та відкриті освітні ресурси (OER) у репозитарії KhNUAR, сприяйте підвищенню рейтингу університету.

Ознайомтесь з положенням про репозитарій

Photo by @inspiredimages
 

Фонди

Виберіть фонд, щоб переглянути його зібрання.

Зараз показуємо 1 - 5 з 5

Нові надходження

Документ
Творчість М. Мошковського в контексті фортепіанного мистецтва другої половини XIX – початку ХХ століття
(Харківський національний університет мистецтв ім. І.П. Котляревського, 2022) Міц, Оксана Романівна
Монографія присвячена творчості визначного польського композитора, піаніста, педагога та диригента М. Мошковського (1854–1925). Багатогранність різних видів діяльності митця у сфері фортепіанної музики потребує осмислення його особистості як універсального музиканта, але все ж таки з уклоном у бік виконавства, оскільки саме цей вид діяльності майстра був визначальним і впливав на інші. Тому цілком очевидно, що вся творчість М. Мошковського стала своєрідною проекцією його блискучого виконавства. Вивчення життєтворчості М. Мошковського, співставлення різних, іноді суперечливих, даних про нього, дозволяють не тільки значно точніше реконструювати факти його біографії, а й перш за все, побачити конкретну людину та спробувати осягнути її внутрішній світ, що відображає систему цінностей митця. Невеличка низка джерел, віднайдених автором роботи, дозволяє зіткнутися з деякими проявами особистості митця, його манерою спілкування, притаманним йому самовідчуттям аристократизму, шляхетності, поваги до інших людей, неперевершеним витонченим відчуттям гумору, тощо. Авторка даної праці також зробила власний внесок у виконавську мошковськіану сучасного століття, виступивши в Україні з низкою творів композитора, серед яких були представлені Концерт №2 E dur, Етюди ор. 72, «Іскри».
Документ
Твори Моріца Мошковського в класі камерного ансамблю
(Харківський національний університет мистецтв ім. І.П. Котляревського, 2024) Міц, Оксана Романівна
В запропонованому науково-методичному виданні розглядаються специфічні властивості ансамблевої музики М. Мошковського в призмі виконавського аспекту на прикладі одного з його творів, а саме Сюїти для двох скрипок та фортепіано ор. 71. Методичний матеріал спрямований на оптимізацію самостійної роботи, для викладачів мистецької спрямованості, студентів-піаністів, аспірантів вищих навчальних закладів для ознайомлення в класі камерного ансамблю.
Документ
Виконавська оперологія: методологія, термінологія, аналіз
(Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського, 2024) Чен Ке; Chen Ke
Дисертацію націлено на розробку теоретичного обґрунтування виконавської оперології як наукового напряму у структурі музикознавства і аналітичне репрезентування його дослідницьких можливостей на основі твивчення вокально-тембрової драматургії «Отелло» Дж. Верді –А. Бойто. Запропоновано методологічну систему (історичний, системний, типологічний, інтерпретологічний, порівняльний, структурно-функціональний, термінологічний, інтонаційний, виконавсько-оперологічний, імагологічний методи дослідження), застосування котрої сприятиме розвиткові виконавської оперології; узагальнено зміст категорії тембр-амплуа, надані дефініції категорій тембр-характер і тембр-образ, в основу котрих покладено взаємодії драматичного театру і опери.
Документ
Мелизми: нотація, розшифровка, виконання на домрі
(Харківський національний університет мистецтв імені І.П. Котляревського, 2024) Міхєєв, Борис Олександрович
Методичні рекомендації для проведення практичних занять, самостійної роботи, індивідуальної роботи з дисципліни «Методика викладання спеціальних дисциплін» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 025 Музичне мистецтво, спрямовані на допомогу бакалаврам в опануванні мелізмів, їх різновидів та особливостей виконання.
Документ
Микола Коляда. Життя і творчість
(Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського, 2002) Тюменєва, Галина Олександрівна
Монографія перша докладна розвідка життя і творчості самобутнього українського композитора Миколи Коляди (1907-1935). Кандидат мистецтвознавства, професор Тюменєва Г. О. була живим свідком історії 20-30-х років ХХ століття, товаришкою Коляди по навчанню у Харківській консерваторії. У книзі широко використано архівні матеріали й особисті спогади