Специфіка виконання жіночих партій в операх Д. Бортнянського (на прикладі Аретеї "Алкід", Ельвіри "Сокіл", Леонори "Син-суперник")

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2023

ORCID

DOI

Науковий ступінь

Рівень дисертації

Шифр та назва спеціальності

Рада захисту

Установа захисту

Науковий керівник

Члени комітету

Видавець

ХНУМ ім. І. П. Котляревського

Анотація

Матеріалом дослідження послужили клавіри опер “Алкід”, “Сокіл” та “Син-суперник”, а також відеозаписи постановок даних опер у версіях 2013 р. в Одеській опері, 2014 р. та 2021 р. у Львівській Опері. Також матеріалом дослідження слугував життєтворчий шлях Д. Бортнянського як композитора-виконавця та видатного педагога, а також його оперна спадщина. Практичне значення роботи полягає в можливості її застосування у подальшому вивченні оперної творчості Д. Бортнянського. Положення і висновки роботи можуть бути застосовані і використані як методичний матеріал в педагогічній роботі в класі сольного співу. Матеріали даного дослідження можуть бути корисними для виконавців, які прагнуть розширити свій репертуар, а також стати у нагоді для навчальної практики в класі сольного та концертно-камерного співу у разі звернення до оперної царини Д. Бортнянського

Опис

Ключові слова

вокальне виконавство, українські композитори

Бібліографічний опис

Баришнікова Н. О. Специфіка виконання жіночих партій в операх Д. Бортнянського (на прикладі Аретеї "Алкід", Ельвіри "Сокіл", Леонори "Син-суперник") : магіст. робота / Баришнікової Наталії Олегівни ; наук. кер. Гребенюк Н. Є. - Харків, 2023. - 76 с.